Venezianico Nereide Ultraleggero – az olasz csődörOlvasási idő ~ 5 perc

Venezianico Nereide Ultraleggero

Azok, akik rendszeresen látogatják a különböző órás Facebook csoportokat, azok gyakran találkozhatnak a Venezianico márkanévvel. Jómagam is érdeklődve figyeltem a cég munkáját és az élet úgy hozta, hogy lehetőségem adódott pár hétig tesztelni egy modelljüket. Vajon megérik ezek az órák a pénzüket? Lássuk!

Mit lehet tudni a Venezianico-ról?

A Venezianico 2017-ben született két testvér, Alberto és Alessandro Morelli kezdeményezésének köszönhetően. A projekt mögött az volt az ötlet, hogy automata órákat hozzanak létre Velence városa előtti tisztelgésként. Maga a Venezianico név két tagból áll, melyek egyike a „Veneziano” melléknév, ami „Velencével rokon”, és az „ico” latin utótag, ami „a létmódot” jelenti. Ezért az egész név lefordítható „Velencével való rokonságra”.

A márka ihletet merít különböző velencei épületekből, példának okáért a Szent Márk téren található Óratorony keresztje ihlette a Venezianico logóját. Valamint elég költői, ha elképzeljük, hogy a 15. században javarészt ezen a helyen zajlott a város üzleti és politikai élete, így akkoriban ehhez az órához igazította minden velencei polgár az életét.

Venezianico Nereide Ultraleggero

Első benyomások

Ugyan nem minden a külső, de azért mégiscsak kellemesebb egy igényes csomagolásból és dobozból elővarázsolni az embernek a legfrissebb szerzeményét. Ebben a tekintetben nem érheti szó a ház elejét, mivel nagy hangsúlyt fektetett rá a gyártó, hogy ez az élménye meglegyen a vásárlónak. Az órával karöltve az újrahasznosított papírból készült és velúrral bélelt dobozban megtalálható a garanciakártya mellett egy kis összehajtott térkép is, ami Velence azon nevezetességeit mutatja be, melyek valamilyen formában a Venezianico múzsáiként szolgáltak.

Azért lássuk be, hogy ez tényleg menő…

A fényben hűvösen csillan meg az acél tok, valamint a zafír kristály leheletnyien kékes árnyalata pontosan annyit ad a fílinghez, ami tökéletes összhangban van a megjelenéssel. Hozzám a szürke szilikon szíjjal szerelt modell érkezett, ami első érintésre picit ridegnek és merevnek tűnt, azonban ennek ellenére kifejezetten kényelmes volt az óra viselése közben. Viszont kiemelném, hogy fémszíjjal (H link) is elérhető a Nereide Ultraleggero.

Venezianico Nereide Ultraleggero
Venezianico Nereide Ultraleggero

Mostanában nagyon divatos az üveghátlap, de erre a ketyegőre teli acél került. Azonban egy igen mutatós, műalkotás reprodukciója tárul a szemünk elé, ami nem más, mint a Leonardo Da Vinci nevéhez köthető Vitruvius-tanulmány. Úgy vélem, hogy a 42mm-es tokátmérővel, a 13,15 mm-es vastagsággal és 49 mm-es tokmagassággal rendelkező karóra dimenziói igencsak megfelelőek arra, hogy reprezentálják a mű által is kinyilatkoztatott tökéletes arányokat (számomra). Sok olvasónknak nagynak tűnhet ez a méret, de biztosíthatom róla a nagyérdeműt, hogy az enyhén hajlított tokfüleknek hála, az óra szépen rásimul az ember kezére. Ugyanakkor hozzátartozik az igazsághoz, hogy kisebb csuklómérettel rendelkező órakedvelők számára kevésbé ajánlanám a modellt.

Ássunk kicsit mélyebbre

Venezianico Nereide Ultraleggero
Venezianico Nereide Ultraleggero

A már korábban említett hűvös érzetet tovább erősíti az egy irányba forgatható 120 klikkes acél lünetta. Maga a mechanizmusa rendben van, bár némi holtjáték azért tapasztalható. Viszont itt tárul elénk a legérdekesebb része minden órának, mégpedig a számlap. Ugyan a szerkezet nem túldíszített, de az ügyes szkeleton kialakításnak hála, mégiscsak vonzza a kíváncsi tekinteteket. Itt is elmondható, hogy megosztó ez a fajta dizájn, de itt kifejezetten igényes megoldásról beszélhetünk, valamint a rakott indexek és logó mellett azért van itt még egy kis érdekesség. A tok vastagságának csökkentése érdekében a számlap három egymásra helyezett rétegből áll, amelyek közül az első teljesen helyettesíti a távtartó gyűrűt.

Venezianico Nereide Ultraleggero

Maga a számlap alatt pedig egy igencsak bevált Seiko werk teljesít szolgálatot, mely 2016 óta elérhető a piacon. Az NH70A egy szkeletonizált automata, kézzel is húzható kaliber az NH óraszerkezetek családjában. Ez a szerkezet a népszerű NH3 (NH35A) vázon alapul, ezért viszonylag egyszerűen módosítható és emiatt is közkedvelt az óragyártók körében. Pontosságát tekintve normál körülmények között napi -20/+40 sec eltérést garantál, de a valóságban ennek csupán a töredékét tapasztaltam és bőven tíz másodperc alatt volt ez az érték.

Búváróra révén, természetesen kapunk még egy 20 ATM vízállósági értéket, valamint koronazár is dukál mellé, így biztonsággal fürdőzhetünk meg legújabb kedvencünkkel az olasz tengerpartokon is.

Azok az élek…

Venezianico Nereide Ultraleggero
Venezianico Nereide Ultraleggero

Engedjétek meg, hogy kicsit visszakanyarodjak a 316L acélból készült tokhoz. Az élek lekerekítése remekbeszabott lett és kizárólag a koronavédőknél találkozhatunk kicsit markánsabb részekkel, melyek még így sem bántók. Kézbe véve azt érzi az ember: na igen, ennyi pénzért ez valóban egyben van. A koronán és a szíj csatján is visszaköszön a Veneziancio logója, mely szintén jól kidolgozott, így lesz teljes a dizájn.

Venezianico Nereide Ultraleggero

Az indexek, a mutatók és a pip is BGW9 Super-LumiNova®-val van kezelve, ami fényben fehér megjelenést kölcsönöz az applikált részeknek és ugyan megvakítani nem fog minket, de amíg kitart, addig igencsak látványos.

Szerkesztőtársam, Viktor említi az „Óraviselési kisokos” cikkében, hogy ing mellé kizárólag James Bond viseljen búvárórát, de most én mégis kivételt tettem. Hiába sportos a Venezianico Nereide Ultraleggero, viszont, ha a lezser elegáns szettünkbe szeretnék belevinni egy kis dinamikát, akkor ezzel az órával nem tudunk mellényúlni.

Akkor megéri?

Venezianico Nereide Ultraleggero
Venezianico Nereide Ultraleggero

Szerencsére nem vagyok nagy bajban a végszó megírásakor, mivel ár/érték arány tekintetében igencsak rendben van a Venezianico Nereide Ultraleggero. Igaz egy picit lehetne még rajta mit „reszelni”, hiszen nem kapunk a szilikon szíj esetében gyorskioldós stifteket, nem túl acélos a lume, valamint a lünettának is van egy pici holtjátéka, azonban ez abszolút nem veszélyes. Ami még szemet szúrt számomra, hogy a zafír üveg nagyjából 0,001 mm-re kiemelkedik a lünetta síkjából, de ez valószínűleg csak számomra zavaró picit, így ez már tényleg csak szőrszálhasogatás a részemről.

Összességében elmondhatom azt, hogy nagyon kellemes meglepetés volt számomra a Venezianico Nereide Ultraleggero modell, mivel egy szépen kidolgozott, fiatalosan karakteres és dinamikus érzést sugárzó ketyegőről van szó. Hatalmas a választék a mikrobrandek világában, de pont ez a szépsége a dolognak, hogy egy kis szerencsével és némi utánajárással, olyan minőséget kaphatunk a pénzünkért, amelyet egy nevesebb gyártó esetében jóval magasabb árkategóriában tapasztalhatunk meg.


Az órát a Venezianico független olasz óragyártó bocsátotta a rendelkezésünkre, melyet ezúton is köszönünk!

Vissza a kezdőoldalra

Szerző

Svidró Márk
Több éve már annak, hogy magával ragadott az "órázás” szenvedélye mellett az írás is. Főszerkesztőként kiemelt feladatomnak tartom, hogy az 5BAR csapata mindig friss és minőségi tartalommal várja az oldal látogatóit.

Ne maradj le a legfrissebb cikkekről, iratkozz fel heti hírlevelünkre!

Kéretlen reklámokkal nem fogunk zavarni!