Londoni impresszióOlvasási idő ~ 9 perc

Az Instagram oldalunkat követő olvasóink közül már többen sejthették, hogy utazásra készülünk, így most a londoni órás kalandjainkba nyerhetnek bepillantást. Viktor és jómagam a fellegekbe emelkedtünk és Dani kollégánkkal karöltve ellátogattunk a WatchPro Salon 2023 rendezvényre, valamint pár órás butikot is feltérképeztünk az angolhonban.

Legelső körben beszéljünk kicsit azokról a karórákról, amikben elindultunk, ugyanis a reptéren jutottam hozzá közvetlenül a felszállás előtt egy Omega Constellation modellhez, amelyet új érkezőként köszönthettem a kollekciómban. Viktor is határozott vásárlási céllal vágott neki az utazásnak a Swatch X Omega Mission to Neptune órájában, így öröm és boldogság közepette kezdtük meg a londoni kiruccanást.

Miután mindenki fellélegezhetett, hogy túléltük az utat, felkészültünk a másnapi WatchPro Salon 2023 rendezvényre, ahol rengeteg kiállítóval találkozhattunk és több, számunkra is ismeretlen gyártót sikerült megtekintenünk. Rendkívül izgalmas darabokat „simogathattunk meg”, ámbár számos lenyűgöző órás élményt tudhatunk magunkénak, ezért különválasztottuk a rendezvény beszámolóját és a szalonlátogatásokat, mert irgalmatlanul hosszú olvasnivaló készült volna belőle.

Nézzük az órás butikokat, amelyekben járhattunk!

Bvlgari

Számomra az egyik nagy „újdonság” a Bvlgari női részlege volt, ugyanis az Octo Finissimo-val már volt szerencsém találkozni a Kronometer közönségtalálkozón, de valahogy a hölgyeknek készült alkotások még kimaradtak az életemből. Természetesen most is megcsodáltunk több Octo Finissimo karórát és ismét leesett az állunk.

Az Octo Finissimo Automatic 2017-ben került piacra, amellyel a márka megalkotta az eddigi legelérhetőbb csúcsát. Mechanikailag fantasztikus látványt nyújtanak, főleg a skeletált változatok, melyeknél ultra vékony és merész modellekről beszélhetünk. Szatén-polírozott acél, titán és homokfúvással polírozott kerámia verziókat is láthattunk és ámultunk az órák méretein, legfőképpen a vékonyságán.

Londoni impresszió
Londoni impresszió

Ezek után viszonyt kezdtem egy Bvlgari Serpenti Tubogas modellel. Egyből rámköszönt már közvetlenül az ajtóban és elcsavarta a fejem, így gyorsan fel is próbáltam a csuklómra, hogy rendben van-e köztünk a kémia. Azt kell mondjam, hogy IGEN!

Kellően elmosódik a határvonal az ékszer és az óra funkcionalitás között, valamint a gyártót egyedivé tette a Serpenti dizájn, amely egy kígyóra emlékeztet minket. Képzeljük magunk elé a kígyó fejét, mint az óra tokja és emellett a teste a csuklónkra tekeredik, melyből hosszabb és rövidebb változatok is elérhetőek. A butikban is megpillantottam egy igen csábító darabot, amely már a könyökhajlatomig kígyózott volna, ha felpróbálom, azonban én a „visszafogottabb” típust vizsgáltam meg közelebbről.

Londoni impresszió

A Serpenti modellcsaládhoz tartozó Tubogas kollekciót 2010-ben mutatták be először, ám elődei az 1940-es évek óta jelképezik a hüllő alakját. Roppant mód nőies és kecses karóra, amely teljesen magába bolondított a kéttónusú sima láncszemeivel, így érdemes lesz nagyobb hangsúlyt fektetnem a márka áttekintésére.

Swatch

A Swatch gyártót már biztosan nem kell bemutatnom senkinek az önálló és a kollaborációs óráik miatt sem, tehát következzen egy sokkal színesebb és vidámabb ketyegő, amely Viktorunk új órájává avanzsált. A The Simpson család rajongói biztosan felfigyeltek a hóbortos karórára és a marketing kedvéért több Swatch butikot is átalakítottak a „mese” stílusára. Megjegyzem, ez hatalmas ötlet és látványosságnak sem utolsó.

Londoni impresszió

Kollégánk céltudatos vásárlóként érkezett meg a butikba, valamint mi voltunk a támogató felek a háta mögött. Hozzá tartozik a történethez az EDC szeretete, amelynek kapcsán már két darab fánk dizájnnal rendelkező bicskatulajdonosként egyértelmű helyzet állt elő, hogy szüksége lesz a kések mellé egy „édes” mintázatú karórára.

Londoni impresszió

Természetesen sok érdekes és bolondos ketyegőt láttunk a boltban, ámbár elég határozott léptekkel haladtunk a butikban a süteményes óra felé. Személy szerint nekem egy Erzsébet királynős változat tetszett meg és gondolkodóba ejtett egy pillanatra, de mostanában próbálok kevésbé impulzív lenni az óravásárlásaim ügyében. Viktor pedig készített egy EDC cikket a témában, így az alábbi linken bővebben is olvashatunk a bohókás darabról.

Grand Seiko

Nagyon kedvelem a Seiko karórákat és a csúcskategóriás Grand Seiko még ennél is nagyobb ámulatba tud ejteni. Így meglátogattuk Londonban a Grand Seiko butikot is, ahol az alsó szinten a „nagyok” kaptak helyet a kiállítótérben, az emeleti részen pedig a Seiko ketyegők sorakoztak fel a vitrinekben. A nagyok játszóterén volt szerencsénk felpróbálni és alaposan megvizsgálni egy Heritage Collection 62GS SBGA413 modellt, amely enyhén púder rózsaszín számlapjával simogatta meg a lelkünket.

Londoni impresszió

Eme karóra típus a tükrös, többoldalas tokkal és széles számlapnyílással rendelkező stílussal vált híressé. A keret nélküli felépítéssel és a Grand Seiko jellegzetes Zaratsu polírozási technikával érték el ezt a hatást és a tiszta, kifinomult dizájn a művészi érzékenységű japán tavasz megtestesítője. A 9R65-ös kaliber kifinomult modern technológiát használ, egy kézműves mester szakképzett kezével párosítva, kiemelve az idő zökkenőmentes múlását a Spring Drive mozgással.

Természetesen minden modell említést érdemelne, azonban volt még egy nagy kedvenc az üzletben, amit mindannyian megcsodáltunk. A kifinomult tavasz után érkezett az „áradat”, más néven az „Ushio” (japánul „dagály”). A texturált kék számlap mintázatát a Japánt körülvevő, biodiverzitásban gazdag tenger ihlette, határozott áramlatai körülveszik a szigetcsoport egyedi formáját, amely nagyban befolyásolta a japán természet és kultúra fejlődését.

Londoni impresszió

Az SLGA023G-t az egyedülálló házon belüli Spring Drive szerkezet legújabb iterációja hajtja, amely energiát termel, mint egy hagyományos mechanikus óra, de ezt egy elektronikus szabályozóval kombinálja a kiváló precizitás és pontosság érdekében. Az óra lehellet könnyű titán ötvözet és 20 ATM vízállósággal rendelkezik. Miután kigyönyörködtük magunkat a szalonban, folytattuk utunkat a következő „állomásunkhoz”.

Cartier

Elérkeztünk ahhoz a ponthoz, midőn kendőzetlenül felvállalom, hogy abban a pillanatban elpityeredtem, mikor megláttam AZT a bizonyos épületet a New Bond Streeten. Egész utazásunk során számomra a legjobban várt momentum volt, izgatottságom a tetőfokára hágott, ahogy közeledtünk az éjszakában a célhoz. Tisztában voltam azzal, hogy teljes pompájában láthatom meg azt az épületet, ahová az olvadt Baignoire órát vitték be, melyből a történelmi Cartier Crash „született”. Leírhatatlan az érzés, mikor megpillantottam a fényeket és a csodás Cartier feliratot, miközben az utcán halk zene szólt. Megkönnyeztem.

Londoni impresszió

Miután felfogtam, hogy megérkeztünk, beléptünk a bársonyszőnyeggel borított szalonba, ahol már karácsonyi dekorációk közepette találtuk magunkat. A kandalló és a butikban díszelgő karácsonyfa öltözete is bordó Cartier dobozkák ölelésében ékeskedtek, minden mesébe illő volt és a pincérek sürögtek forogtak a vásárlók igényeit kiszolgálva. Miután a látványon túltettük magunkat elindultunk az órák irányába, ámbár a Cartier az ékszereit sem rejtette véka alá és több karóra modell mellé egy csodás nyakék vagy karlánc is társult, káprázatos ékkövekkel díszítve.

Londoni impresszió
Londoni impresszió

Mesés Tank, Santos, Panthère, Libre, Ballon és Pasha változatokat láttunk, valamint a szalon igen nagy területen volt bejárható, így külön bőr és parfüm részleg is várt bennünket. Itt megszólalt a belső hang… Mégiscsak nő vagyok, így az összes táskát és parfümöt csillogó szempárral pásztáztam végig, majd még két kört tettem a pazar szalonban. Őszinte leszek, nem akartam kijönni onnan, viszont az órás részleg bejárása után még eszembe jutott a WatchPro Salon 2023 rendezvény a Cartier terén.

*Pici kitérő a bemutatóról, azonban a többi részlet Viktortól érkezik majd.

A Watches of Knightsbridge is jelen volt a kiállításon, akik nagy szaktudással órákat szereznek be és tanácsokat adnak magánszemélyeknek és gyűjtőknek a világ minden tájáról, valamint aukciókat is szerveznek. Egy 1971-es 6 darabos limitációjú, hosszúkás, nyolcszögletű, tömör arany, Cartier London Losange modellt ölthettem a csuklómra, amely annyira megtetszett, hogy haza is hoztam volna. Persze nem találtam a zsebemben megközelítőleg 50 millió forintot, pedig kerestem. Az óra a Cartier London tulajdonában lévő, tisztelt Wright & Davies műhelyben készült, amely Cartier legikonikusabb darabjait, például a Crash-t és a Pebble-t készítette.

Londoni impresszió

Montblanc

A Montblanc óragyártás története 1858-ban kezdődött, amikor Charles-Ivan Robert úr óraműhelyt alapított Villeretben és ezzel kezdetét vette a történelmi Minerva-korszak. Ma a Montblanc karórák a Minerva több mint 160 éves történetének utazását folytatják négy remek óragyártási termékvonalon keresztül: Star Legacy, Bohème, 1858 és Heritage, amelyek mindegyike összekapcsolja a múltat ​​és a jelent a design, a stílus és a műszaki innováció révén.

Londoni impresszió
Londoni impresszió

A Montblanc Heritage Perpetual Calendar limitált kiadását nézegették meg a fiúk, amely egy vadonatúj gyártási elemmel, az MB 29.22-es kaliberrel rendelkezik. Remekül leolvasható és elegáns modell a kupolás zafírüveg védelemmel ellátott ezüstfehér számlappal. Érdemes megemlíteni, hogy figyelmet szenteltek a butik falain arra, hogy bemutassák a márka történetét is. Izgalmas „utazás” volt és kimondottan szeretem, az ilyen jellegű részleteket a szalonokban.

G-Shock

Talán egy kicsit csalódottan jelenthetjük ki mind a hárman, hogy a G-Shock butiktól többet vártunk. Valahogy a hangulata, az elrendezése, a mérete, az órák prezentálása nem váltott ki belőlünk olyan hatást, mint amit szerettünk volna. Úgy érkeztem Angliába, hogy ha óravásárlásra adom a fejem az Omega Constellation órámon kívül, akkor az biztosan itt fog megtörténni egy bulis, színes ketyegő formájában. Maga a G-shock karórákat nagyon kedveljük és több írásunkat is olvashatták már az oldalunk követői akár női Baby-G, akár férfi változatokról.

Természetesen ebben az üzletben is mentünk egy kört, láttunk pár érdekes, színes darabot, azonban nem kezdtünk lázas próbálgatásba. Mindezek ellenére az órát csak ajánlani tudjunk, mint strapabíró, mindent kibíró „buldózert”.

Londoni impresszió
Londoni impresszió

Hublot

A Hublot márkával személy szerint hadilábom állok, ezért is hagytam a felsorolásom végére. Tisztában vagyok „órás” szemmel azokkal a művészi alkotásokkal, amelyet képesek szakmailag megvalósítani, azonban női szempárral képtelen vagyok befogadni a látványt. Igazán robosztus darabokkal találkozhattunk a butikban, sokat nézelődtünk és beszélgettünk az órákról, azonban keveset fotóztunk. Pontosan azért, mert többet kokettáltunk a külleméről, mint arról, ami a belső érték. Az eddigi órás „pályafutásom” során, amióta érdeklődöm a ketyegők iránt, talán az egyik legmegosztóbb márka, amellyel eddig találkoztam.

Londoni impresszió

Igazán futurisztikus stílust képvisel a gyártó, valamint az első márka, amely az aranyat és a gumit merte kombinálni ugyanabban az órában, és ezzel a „Fúziós művészet” mesterévé vált. Létrejön az óragyártás mesterségbeli tudása és az innovatív formatervezés ereje közötti fúzió, amely a megfelelő „célcsoportnak” szól.

Összegzés

Itt az „órás” utunk végéhez értünk és a fennmaradt időt már a szórakozásra szántuk, valamint felderítettük a várost. A négy napunkból egészen 48 órán keresztül élvezhettem a csuklómon egy King Seiko Hi-Beat karórát, amelyben bejártam Londont és a szemfüles olvasóink már találkozhattak ilyen témájú fotókkal az Instagram oldalunkon.

A King Seiko 45-ös sorozat szabványok széles skálájával, különféle tokokkal, valamint tervezési stílusokkal érkezett, a normál KS-tól a Superior Chronometer minősítésig, és mindez a számlapon és a tok hátlapján is fel van tüntetve. A King Seiko az 1960-as években a Grand Seiko trónról való letaszítását tűzte ki célul, amely végül nem sikerült, azonban a technológiai megoldások tekintetében sosem maradt alul a rajongók, gyűjtők és szakértők szemében. Egy élmény volt viselni.

Londoni impresszió

Remélem jövőre visszatérünk, ugyanis még vár rám a Jaeger-LeCoultre, Viktorra pedig az A. Lange & Söhne! Bízom benne, hogy az olvasóink is örömmel fogadták az utunk apró részleteit és hamarosan érkezik egy nagy „szelet” a tortából, amely a WatchPro Salon 2023 „legjobbjait” tartalmazza majd egy cseresznyével a hab tetején.

Vissza a kezdőoldalra

Szerző

Pájer Beáta
Pájer Beáta
Amatőr és lelkes óragyűjtő a szépségiparból. Igyekszem megállni a helyem az 5BAR csapatában egyedüli csajként és olvashattok tőlem divattal is egybekötött órás tartalmakat, nem csak női "ékszerekről".

Ne maradj le a legfrissebb cikkekről, iratkozz fel heti hírlevelünkre!

Kéretlen reklámokkal nem fogunk zavarni!