Legenda M-es méretben – Longines Legend Diver 39 mmOlvasási idő ~ 3 perc

Longines borító

A Legend Diver széria az 1950-es években sikeres Longines modell modernkori kiadása, amely ma már a márka portfóliójának egyik meghatározó tagja. A Longines az elmúlt években a kreatívabb utat választotta, új számlapokkal és különböző anyagokkal kísérletezett. Egy dolog azonban nagyon hiányzott: egy kompaktabb változat, amely kitölti a meglehetősen nagy 42 mm-es és a nőies 36 mm-es változat közötti űrt.

A mai Longines Legend Diver az 1959-ben bemutatott, 7042-es referenciaszámú búváróra friss interpretációja. Ez az ikonikus búváróra úgynevezett kompresszor tokot kapott, amely az okos tömítés- és rugórendszert takarta. Különlegessége, hogy a víznyomás növekedésével a rendszer összenyomódik, így a vízállóság fokozottan emelkedik a merülés során. A jelenlegi modern technológiai megoldások mellett ez a koncepció mára kissé elavulttá vált, azonban a kompresszor tokos búvárórák stílusa nem veszett a feledés homályába.

Longines oldaltok
Kisebb, de az arányok maradtak
Forrás: Worn & Wound

A kínálat eddig a 42 mm-es modell (először dátum nélkül, majd dátummal) illetve a 36 mm-es női Legend Diverből állt, amelyet az új, 39 mm-es változat egészít ki. A tok megjelenését kissé átdolgozták, aminek eredményeképpen szálhúzott és polírozott felületek alkotják azt. A méretcsökkentéssel és az újradefiniált tokformával az óra magassága is csökkent a masszív 52,4 mm-ről, a sokkal kényelmesebb 47 mm-re. Az óratok jobb oldalán továbbra is a jellegzetes dupla koronás elrendezés látható, így az alsó korona az idő, míg a felső korona a belső forgó lünetta állításáért felelős. A számlapot karakteres, domború zafírüveg fedi, a hátlap esetében pedig, zárt megoldást választott a Longines. A kompaktabb méret ellenére a Legend Diver természetesen megőrizte 300 méteres vízállóságát.

Longines mutatók
A mutatókat is átdolgozták minimálisan
Forrás: CH24

A számlap kialakítása változatlan maradt, és hagyományos fekete vagy modernebb kék lakkozott kivitel közül választhatunk. Ahogy eddig is, a felületet két részre osztották: a külső ívre helyezett döntött lünetta segít a merülés idejének mérésében, a belső részén pedig, a megemelt arab számok a pálcika indexekkel, a világító négyzetekkel és a téglalapokkal keverednek. A Longines minimálisan módosította a mutatók megjelenését is, bár azok megszólalásig hasonlítanak az eredetiekre. A nyíl alakú óramutató, már teljes egészében lúmozott, a percmutató és a másodpercmutató új formát és immár több Super-LumiNova-t kapott.

Longines hátlap
Gyorscserélési lehetőség sajnos nincsen
Forrás: Worn & Wound

A Longines nem állt meg a Legend Diver vizuális elemeinek frissítésénél, hanem az óraszerkezetet is átdolgozták minimálisan. Az L888.6 névre hallgató automata werk nagyobb, 72 órás járástartalékkal rendelkezik a korábbi 60 órával szemben. A szerkezet 25.200-as féllengésszámon üzemel és kronométer (COSC) minősítéssel is rendelkezik. A mágneses mezők elleni védelem érdekében szilícium hajszálrugóval látták el ezt a szerkezetet. A hátlapon helyett kapott búvár alak, a korábbiakhoz képest más irányban helyezkedik el.

Longines bőrszíj
Ez így hozza a vintage hangulatot
Forrás: Worn & Wound

Ez az új, közepes méretű Longines Legend Diver 39 mm modell acél, beads of rice stílusú szíjjal vagy egyéb választható szíjakkal érkezik. A fekete számlapos változat egy vintage jellegű barna bőrszíjjal, acélcsattal, míg a kék számlapos változat egy kék NATO-stílusú textilszíjjal és acélcsattal kérhető. A kék modell listaára szövet NATO szíjjal 3 300 EUR, míg a bőrszíj és az acélszíj esetében, színtől függetlenül 3 550 EUR-t kell fizetnünk.
Összehasonlításképpen, az eredeti 42 mm-es modell bőrszíjas kivitelben jelenleg is kapható 2600 EUR listaáron.

Személyes vélemény

Kiemelten jó azt látni, hogy egyre több márka áll bele a méretcsökkenési trendbe. A Longines már ezt más modell esetében is elkezdte szorgalmazni, viszont a Legend Divernek szintúgy jót tett ez a frissítés. Egyrészt a méret okán, hiszen a dimenziók miatt a 42 mm-es változat egyébként is nagyobbnak hatott a kategóriatársainál, másfelől a belbecs is frissült az új kiadással. Egy igazi legendás búvárórát kaphatunk közel 1.5 millió forintért, amely ugyan borsosnak tűnhet, azonban ebben az árkategóriában, ilyen tudással azt gondolom meg fogja állni a helyét. Érdeklődve fogom követni az eladási statisztikákat.

Borítókép forrása: CH24

További források: Monochrome

Vissza a kezdőoldalra

Szerző

Joó Szabolcs
Joó Szabolcs
Bakancslistás tétel volt egy komoly óra beszerzése 30 éves koromra. Azóta eltelt pár év és időközben a letudandó feladatból hobbi és szerelem lett, amelynek állomásait igyekszem veletek is megosztani.

Ne maradj le a legfrissebb cikkekről, iratkozz fel heti hírlevelünkre!

Kéretlen reklámokkal nem fogunk zavarni!