A Ming újabb holdfázis komplikációval ellátott órát mutatott be, amely ezúttal sem a megszokott sémát követi.
Kevesebb, mint két évvel ezelőtt a Ming piacra dobta első holdfázis és dátum komplikációval rendelkező modelljét, a 37.05 Moonphase-t. A fiatal márka dizájnnyelvét tovább finomították azzal az órával, amely ugyan a korábbi ketyegőkhöz képest nagyobb számlappal rendelkezett (még mindig kellemes arányokkal) és kényelmesen hordható 38 mm-es tokozást kapott. A most bejelentett 37.05 Series 2 is ugyanazokkal a paraméterekkel büszkélkedhet, mint elődje – 38 mm x 11,9 mm – elöl és hátul is domború zafírkristállyal szerelték (mindkét oldalon dupla tükröződésgátló réteggel). Az igazi különbséget azonban nem ezekben az adatokban, hanem a számlapon találjuk.

Forrás: Ming
Az új 37.05 Series 2 sunburst hatású, csiszolt antracit fém számlappal rendelkezik, amelyen a szimmetriát elősegítő 6 óránál lévő dátumablak felett helyezték el a holdfázis korongját. Az i-re a pontot azonban a számlapon elhelyezett, eltérő méretű csillagok helyezik fel, amelyek éjszaka csak úgy, mint a holdfázis köralakú profilja fényben úsznak. Természetesen a Ming nem állt meg ennyinél és a számlapon látható égitesteket nem csupán egyszerűen applikálták, hanem a számlap síkja alatt, illetve felett is több rétegben helyezték el.

Forrás: Ming
Az alsó szinten lévőek ugyanolyan színű lumineszcens anyagot kaptak, mint a holdjelölő, addig a számlapra helyezettek némelyike sárga, míg mások zöld fényben pompáznak. Ezek mellett szinte eltörpül a kristályra nyomtatott percjelölő, amely Ming szokás szerint ugyanolyan lume-mal rendelkezik, mint a mutatószett.

Forrás: Ming
Amennyiben azt gondoltad a Ming-féle kreatív munka itt véget ért, úgy tévedtél. A számos ötlet mellett, még tovább fokozták a hangulatot. Ugyanis nem minden „rejtett” csillag ragyog fényesen egyszerre, mivel a hold különböző fázisaiban eltérő ütemben tűnnek fel ezek az égitestek, ezzel is játékot csempészve az éjszakai látványba. Ezt úgy érték el, hogy a nagy, forgó holdkorong kettős feladatot lát el: a látványosabb része a fázisok bemutatása, míg a másik pedig a dinamikus háttér biztosítása a csillagoknak.

Forrás: Ming
Az órába egy kézzel húzható Sellita SW288-1 került, amelyet „Mingesítettek”, vagyis a megszokott stílusban dekorálták a szerkezetet. A hidak csontvázasítottak és mattfúvott, antracit bevonatot kaptak, míg a kerékrendszer egy része kontrasztos, körkörösen csiszolt ródiumban pompázik. A szerkezet egyébként 40 óra járástartalékkal rendelkezik, amely ebben a kategóriában manapság, már átlag alattinak mondható.

Forrás: Ming
A Ming csupán 500 darabos limitációban fogja értékesíteni az új 37.05 Series 2-es sorozatot, amely figyelembe véve az eddigi modellek iránti keresletet, biztosan hamar gazdára fog találni. Amennyiben felkeltette az érdeklődésedet ez az újdonság, akkor július 11. 13:00-ra állíts be emlékeztetőt, ekkor indul ugyanis az előértékesítése ennek az órának. Az erősen korlátozott darabszámban elérhető ketyegőt, adók és vám nélkül 4 950 svájci frankért cserébe tudhatod magadénak. Az 50%-os előleg megfizetése után, nincs más dolgod, minthogy 2023 Q4-ig várj az új szerzeményedre, és a maradék összeg kiegyenlítése után, már boldogan fel is csatolhatod a csuklódra.
Személyes vélemény
Alapvetően nagyon kedvelem a Ming márkát, paradox módon nem minden esetben az óráik miatt, sokkal inkább az általuk képviselt stílus és egyediség a mérvadó. A közel 10 éves független cég, szinte azonnal berúgta az órásvilág ajtaját a rettentő karakteres jellemzőknek köszönhetően, amelyek egyik márkához sem hasonlíthatóak. A több száz éves hagyományokkal és történelemmel rendelkező versenytársak mellett, úgy gondolom igazán attraktív alternatívává nőtte ki magát, a Ming Thein által alapított márka.

Forrás: Monochrome
Mindezeket egybevetve, ez a konkrét modell számomra nem hozott átütő birtoklási vágyat, annak ellenére sem, hogy mennyire részletgazdag és igényesen kialakított óráról van szó. Mostanra érzem azt talán a Ming kapcsán, hogy az első ketyegők után (17.01, 19.01) kevésbé tud nagyot és merőben újat gurítani a jelenleg ismert portfóliót követően. Nagyon szívesen megnéznék tőlük egy kronográfot vagy akár búvárórát is, de emellett a számomra sokkal kényelmesebb és optikailag jobban mutató fémszíjjal is beérném elsőként. Független óragyártóként természetesen ezeket a lépcsőket nem könnyű meglépni, viszont biztos vagyok benne, hogy az imént felsoroltakat is merőben más oldalról közelítenék meg, amelyre biztosan nagy igény volna.
További források: Hodinkee, Ming
Szerző

- Bakancslistás tétel volt egy komoly óra beszerzése 30 éves koromra. Azóta eltelt pár év és időközben a letudandó feladatból hobbi és szerelem lett, amelynek állomásait igyekszem veletek is megosztani.
Legfrissebb bejegyzések
- 2025.06.20.CikkekMeggyőző?! – Venezianico Nereide Lapislazzuli
- 2025.06.13.CikkekKülönc elegancia – Beaubleu Figura Non Caritur
- 2025.06.06.CikkekÜde színfolt – Orient Mako 40 75th Anniversary Edition
- 2025.05.16.CikkekAision Hang AN-HS01