Túl a csúcson – Casio Edifice Slim Line EFR-S108D-7AVOlvasási idő ~ 5 perc

Edifice Slim Line

Nos, hogyha rend(szer)es olvasója vagy az 5BAR-nak, akkor tudhatod, hogy a Casio Edifice Slim Line előtt akadt már pár óra a kollekciómban, köztük pár igencsak nagyvad is. Így enyhe kiégésem hajnalán (a teljesség igénye nélkül) több Tudor, Rolex, Breitling, Omega, Grand Seiko és Seiko után meglepően felüdítő érzés rajongani egy nemhogy 100.000 forint alatti, de egy 50.000 forint alatti óra iránt.

Miért erre esett a választás

Számomra az Edifice széria mindig is kerülendő területnek számított. Mindegyik modell furának tűnt, kicsit elegáns – kicsit sportos – kicsit mindenre és mindenkire lőni akart, a saját meglátásom szerint. Azonban úgy hiszem, hogy ez megváltozott bennem, és mostmár megértem a széria létezését.

Amikor lehetőség nyílt a közös munkára a casio.bolt.hu-val, kicsit meg voltam lőve, hogy mit is kellene választanom. Az egész együttműködés célja a megengedhetőbb árkategóriájú órák bemutatása volt, így a 100.000 forint feletti kategória kilőve. A G-Shockok terén nagy a választék, azonban a céljuk azonos, méreteik pedig jellemzően nem visszafogottak, valamint itthon, nálam is akad belőlük. Megfordult a fejemben a Duro széria, azonban azt Márk csapta le a kezemről. Sőt, már tesztjét is elolvashatjátok ide kattintva, amiben még némi Casio történelem is helyet kapott.

Edifice Slim Line

F91W-ből jöttek ki új színek, de már szintén van itthon belőle, így sok lehetőség nem maradt, mint az általam forró kásaként kezelt Edificek között szétnézni. A saját magam legnagyobb meglepetésére pedig nem csak, hogy olyan modellt találtam, ami tetszik, de még izgatott is lettem tőle!

Végre egy Casio, ami nem ormótlan, formavilágában tükrözi a manapság népszerű trendeket (Royal Oak lünetta, lünettacsavarok, integrált fémszíj, stb…), és még az ára is bőven a megengedhető kategóriába sorolható. Instant buy!

Edifice Slim Line

(Továbbá egy mellékhobbi hozományaként keresem a tökéletes motoros órát, amely kutatásnál az Edifice Slim Line is ringbe száll.)

Száraz tények, valamint a külsőségek

Tulajdonképpen mit is írhatnék? Az óra szíve egy kvarc szerkezet, mely mutatja az órát, a percet, valamint a másodpercet, továbbá a dátumot is. Az energiatárolásról egy SR916SW, aka 373-as elem gondoskodik. A tok kifejezetten kellemes méretnek örvend, ugyanis korona nélküli átmérője mindössze 39.9mm, magassága 44.8mm, vastagsága pedig 7.8mm, maradva hűen a Slim Line megnevezésnek. Vízállósága pattintós hátlapjának, valamint a koronazár hiányának ellenére 100m, továbbá zafír üveggel van szerelve, ami számomra egy kifejezetten kellemes meglepetés volt.

Edifice Slim Line

A dizájnban pedig úgy érzem, hogy semmilyen téren nem kell kompromisszumot kötni. A méret kiváló, a hozzám hasonló ropikezű emberek számára IS ideális, ami természetesen nem zárja ki azt sem, hogy a nagyobb órák kedvelői is adjanak neki egy esélyt. A sokszögletű tokkialakítás, a 4 db (vélhetően) kamu csavarral pofás, valamint az indexek és a mutatók harmóniája is jól sikerült. Apropó, indexek és mutatók, mindkettő lúmmal, azaz sötétben világító festékkel van ellátva, ráadásul egyáltalán nem a legrosszabb fajtával.

Edifice Slim Line

Továbbá itt fogok kitérni a kedvenc részletemre, ami csak az első kézbefogás után tűnt fel igazán, ami pedig a számlap függőleges szálhúzottsága. Ugyanis ez tökéletes harmóniában van a Royal Oak lünetta szálcsiszolásával, amivel egy OCD-t tökéletesen kielégítő, koherens összképet kapunk. Illetve azt hiszem mondanom sem kell, hogy a Slim Line slim-sége rendkívül kényelmessé teszi a modellt.

Edifice Slim Line
Tényleg slim.

Úgy érzem nem éppen igazságos, de azért meg kell említsem, hogy a fémszíj kissé zörgős, valamint a csat sem a legjobb. Azonban tegyük a kezünket a szívünkre. Egy 50.000 forintos óra esetében ki számít arra, hogy a szíj / csat kombináció mindent felülmúló lesz? Nem lehet mindent olcsón megoldani, és a gyártó a spórolást erre a pontra helyezte, ami szerény véleményem szerint teljesen rendben is van, hiszen az óra többi részletébe nem lehet belekötni. Amennyiben tökéletes fémcsatot keresünk, jóval magasabb árkategóriákban érdemes keresgélnünk.

  • Edifice Slim Line
  • Edifice Slim Line

Alternatívák

Ugyan mint említettem, sok Royal Oak stílusjegyet hordoz magában az Edifice Slim Line, azonban egész széles skálán mozognak azok az órák, amik küllemükben erősen hajaznak erre a Casio-ra, így össze is szedtem párat. Viszont az tény, hogy ezek már nem éppen a mindenki számára megengedhető kategóriába tartoznak.

  • Edifice Slim Line
  • Edifice Slim Line
  • Edifice Slim Line
  • Edifice Slim Line

Záró gondolatok

Mint mondtam volt, jómagam is meglepődtem azon, hogy mekkora rajongással tudok lenni ennyi idő és ennyi órázás után is egy 50.000 forint körüli ketyegő iránt. Úgy hiszem ezt érdemes lenne mindenkinek megtapasztalnia, valamint – természetesen akinek nem inge, ne vegye magára – elengednie a sznobizmust, ami szerint X összeg alatt órát nem lehet kapni. Hiszen itt az élő példa, hogy de, igenis lehet, csak le kell faragni a sztereotípiáinkból, és kicsit nyitottabbnak kell lennünk a világ, azon belül is az olcsóbb órák szegmense felé.

GyártóCasio
ModellEdifice Slim Line
Számlapszálhúzott, fehér-ezüst
Tok anyagaacél
Tok méreteKorona nélküli átmérő: 39.9mm
Magasság: 44.8mm
Vastagság: 7.8mm
Szíjacél, tömör szemes, a csaton
3 mikroállítási lehetőséggel
Üvegzafír
Vízállóság100m
Ár~50.000 forint
EgyebekNincs menetes koronazár, pattintós
a hátlap rögzítése.

Vissza a kezdőoldalra

Szerző

Zsigmond Viktor
Zsigmond Viktor
Huszonéves, gyógyíthatatlan óramániás. Hobbimat iskolai szintig fejlesztettem, így néhanapján erősen kocka dolgokat is olvashattok tőlem. Órás kalandjaimat, illetve fejlődésemet igyekszem dokumentálni képes, valamint írásos formában is – előbbit főleg Instagramon, utóbbit pedig itt, az 5BAR oldalán.

Ne maradj le a legfrissebb cikkekről, iratkozz fel heti hírlevelünkre!

Kéretlen reklámokkal nem fogunk zavarni!