Kevés olyan divatmárka van a világon, ami órás szempontból is értelmezhető darabokat gyárt, és nem eldobható divatórákat. Az egyik ilyen egyértelműen a Louis Vuitton.
Amit most hoztam nektek a divatháztól az a 20 évvel ezelőtti Tambour modelljüknek egy modernizálását láthatjuk. Az aktuális korszellemet le sem tagadhatná, amikor már a belépőkategóriás márkák is integrált fémszíjas órákat gyártanak, akkor természetesen elvárás, hogy ebben is kövesse a trendet.

Eredetileg a modell neve a dobból származik, amit az óra elrendezése sugall, és úgy gondolom, hogy a ráncfelvarrás most is jó érzékkel történt. A kismásodperc mutató plusz eleganciát hozott az amúgy sportos megjelenésébe, amit a számlap háromrészre vágása koncentrikus körökkel szintén tovább erősített. A korábbi számlap design itt is egyértelműen visszaköszön, de egy teljesen másik formába öntve. Szó, mi szó, kitett magáért a márka genfi időgyára (La Fabrique du Temps).
A számlap másik, figyelmet érdemlő része a legalsó felirat. Ugyanis eltűnt a Swiss Made, és a kvarcválság előtti francia variánsa a Fab. en Suisse olvasható helyette, de hogy a franciául nem értő vásárló se bizonytalanodjon el, az üvegbetétes hátlapon keresztül nézve a szerkezet hátoldalán azért angolul is szerepel.


Apropó szerkezet: itt is látszik, hogy nem ma kezdték azt a bizonyos ipart, saját LFT023 kaliber, 22 karátos arany mikro-rotor, amit Louis Vuitton logójának a stilizált változatával dekoráltak. Nem lehet nem észrevenni a hatalmas homokfúvott felületeket, a polírozott és lekerekített sarkokat, valamint a perlázsolt alsó csapágylemezt.
A figyelmes szemlélőnek feltűnhet egy másik, kimondottan érdekes részlet. Ahogy elidőzünk a hátlapon, a megszokott lilás-rózsaszín mesterséges rubinok helyett 31 darab színtelen változatot használtak a szerkezetben.


Egy másik érdekessége a már említett saját kalibernek, hogy a létrejöttében fontos szerepet játszott a Le Cercle des Horlogers is, tehát lényegében egyfajta koprodukció keretében jött létre, ez a kronométer minősítésnek megfelelő -4/+6 másodperces járáspontosságú, 28.800-as lengésszámú, 50 óra járástartalékos szerkezet.
Egy további csavar a történetben, hogy ezt a minősítést nem a COSC, hanem a karórák pontossági minősítésére eddig nem használt Timelab Alapítvány általi minősítésnek vetették alá. Ez az alapítvány állítja ki egyébként a híres genfi pecsét (Poinçon de Genève) minősítést is.
A Louis Vuitton Tambour ára természetesen távolról is jól láthatóra sikerült, 19500€-t fognak érte kérni szeptembertől, ahogy elérhetővé válik.
További források: Louis Vuitton, Time+Tide
A cikk írója Lakatos Zsolt, alias Beszéljünk órákról
Szerző

Legfrissebb bejegyzések
- 2024.01.22.CikkekPorsche Design, ami nem autó
- 2023.10.09.CikkekF1 – Harc az ezredekért
- 2023.08.06.CikkekA Louis Vuitton Tambour, teljesen újragondolva