Szögek mámorában – Revelot Hexmariner 39Olvasási idő ~ 9 perc

Revelot Hexmariner borító

A Revelot egy újabb ékes példája annak, hogy megéri jobban beleásni magunkat a microbrandek világába. Kiváló ár-érték arány, remek minőség és abszolút igényes megjelenés jellemzi a mai teszt alanyát.

Rövid márkatörténet

A Revelot márkanév immár 8 éve van jelen az órás piacon, de azt gondolom, hogy látva az eddigi teljesítményüket ez még hosszú ideig így is fog maradni. A Revelot szó egyébként az örömteli ünneplést jelentő „Revel” és a rendíthetetlen szenvedélyt jelképező „Zealot” kombinációjából származik. A céget 2017-ben alapították Kuala Lumpurban gyakorlatilag egy garázsban. A legfőbb céljuk az volt, hogy túlmutassanak a divatórák világán úgy, hogy közben nem kell szabad szemmel messziről is jól látható összeget elkölteni a kasszánál.

Teljesen korrektül beszámolnak arról is, hogy az órák tervezése során többek között Gerald Genta is inspirálta őket, amelyek eredményeképpen szögleges, határozott vonalakkal és formákkal operálnak a modellek megalkotása során. Az első Revelotok Kickstarteren és Indiegogón indultak el, majd a rendkívüli sikernek hála az órákon túlra is kiterjesztették a kollekciójukat.

Revelot Hexmariner elérhetőség
Jelenleg ezekből lehet válogatni
Forrás: Revelot

A Microbrand Watch Hungary közösségi oldalán találkoztam ezzel a márkával én is elsőként, ezen belül is a Hexmariner típussal. A különböző modellek megjelenése során egész szépen alakult az érdeklődés az órák körül, ezért arra gondoltam, hogy szerzek magamnak egy ilyen órát tesztre mégis csak a puding próbája az evés. No, de mivel is fogtok szembesülni egy Revelot Hexmariner 39-es esetében?

Első benyomások

Revelot Hexmariner doboz
Letisztult doboz

Először is egy abszolút visszafogott fekete dobozzal, némi aranyos beütéssel rajta pedig diszkrét Revelot logóval és márkanévvel. A nagyobbik, jobb oldali részt elcsúsztatva tárul elénk az óra, mellette pedig a garanciakártya. Semmi túlgondolás, jól kitalált és egyszerű megvalósítás.

A Hexmariner 39-es, élőben valóban rendkívül ütős. Azt előre leszögezem, hogy a nevéből is adódóan ez a 39 mm-es változat, tehát sokkal inkább a kisebb csuklóval rendelkező betegtársaimnak fogja megdobbantani a szívét, de azt nagyon. Mindig küzdök ezzel a méret problémával, ugyanis a csontos, vékony csuklómra teljesen reménytelen 40 mm feletti órákkal próbálkozni, mert rosszul fognak mutatni. A búvárórák esetében ez hatványozottan igaz, hiába a specifikációkon szereplő csábító 39-40-es szám, ha mindez masszív tokozással párosul akkor hamar elveszítem az érdeklődésemet.

Kényelmes tok

Revelot Hexmariner tok oldal
A látszat ellenére kényelmes

A Hexmariner esetében, viszont rendkívül kecsegtető dimenziókkal találkoztam. A 39 mm-es tokátmérőt, 44 mm tokmagasság és 13 mm-es vastagság egészíti ki, amely a való életben sem érződik nagyobbnak. A vastagsága ugyan nem teszi skin diverré, de itt nem is feltétlen ez volt a cél. A tokot egyébként bevallottan is a Submariner ihlette, de számomra rendkívül messze van a homage kategóriától, ahogyan azt gyakran meg szokták jegyezni. A Revelot ennél az óránál is alkalmazta a márkára jellemző szögletes, éles vonalakkal operáló dizájnját, amelyet a tokon egyből tetten is lehet érni.

Revelot Hexmariner tok
Szépek a részletek is

A tokfülek szélei határozott sík felületekkel rendelkeznek, míg a tok oldala teljesen letisztult, végig szálhúzott felületet kapott. Az egyetlen „finomság”, ha lehet így fogalmazni, azok a koronavédők élei, amelyek szép lágyan fordulnak rá a koronára, ez minimálisan tompítja a tok teljes egészén látható éltengert. A korona gombján lévő Revelot logó igényes és az újabb, frissített verziókon már lúmos. Mondjuk ennek nem látom hol lehet a gyakorlati haszna, kérlek írjátok meg majd kommentben a cikk posztja alatt, hogy nektek miben tud ez a funkció segíteni.

Az óra arca

Revelot Hexmariner lünetta
Sok mindenről lehet beszélni

Egy szinttel feljebb találkozunk a számlapot büszkén körülölelő tükröződésmentesítő réteggel (AR) ellátott zafírüveggel és a kerámia lünettával. Előbbi egészen szűk betekintési szög mellett sem torzít és az AR réteg is jól teszi a dolgát szinte bármilyen fényviszony mellett. A búvároktól megszokott egy irányban forgatható zafír betéttel ellátott lünetta szintén okos választás volt egy ilyen mindenes órához, hiszen kevésbé karcolódik. A rajta lévő percskála pedig C3/BGW9 Super-LumiNova-val van töltve, ami magyarra lefordítva azt jelenti, hogy kevésbé lesz szemvakító, de cserébe hosszú ideig tartani fogja az erősségét.

Revelot Hexmariner lúm
Sötétben sem leszünk gondban

A lünettával kapcsolatban két dolgot tudok kritikával illetni, az egyik a tekerés érzete és a lünettapip hiánya. Az elsővel kapcsolatban érzésem szerint, magának a lünettának kicsi az ellenállása forgatás közben, ezért könnyen lehet akaratlanul is többet tekerni rajta. Megszokható ez a része, viszont bízom benne, hogy a következő frissítésnél ezen is dolgozni fognak, hogy kicsit masszívabb hatást keltsen.

A második pont a lünettapip, pontosabban annak nem létezése kapcsán merült fel. Ez ugyan kevés embert fog érinteni, többek között engem is, de éppenséggel merülés közben könnyebb úgy koordinációs pontot találni, ha tapintható a 0. perc. Ami viszont óriási előnye ennek a lünettának, hogy teljes mértékben összhangban áll a számlappal, ami pedig valóban említésre méltó.

Szemrevaló számlap

Revelot Hexmariner számlap
Unatkozni nem fog a szemünk

A teszten járt órának ez a sárga számlapja valóban szemkápráztató tud lenni megfelelő fényviszonyok mellett, viszont ajánlom figyelmetekbe a többi színvariánst is, mert szinte mindegyik modell másféle stílussal rendelkezik.

Revelot Hexmariner 39 Rosegold
Van rose gold aventurin számlapos is
Forrás: Revelot

Visszatérve a konkrét órára, ahogyan azt a típus neve is sugallja, nem csak, hogy a márkára jellemző szögletes jellemzőket kapta meg, hanem itt a hatszögletű, hexa formák borítanak mindent. A számlap mintázata is ezt erősíti, az indexek szintén, a másodpercmutató kicsi lúmozott ablaka és vége úgy szint, tehát nem spóroltak ezzel a megjelenéssel. Így leírva ugyan giccsesnek tűnik ez a sok formai játék, de nekem határozottan koherens, egységet alkot a számlap.

Azért azt is fontos megjegyezni, hogy a dizájn mellett a megvalósítás is korrekt, tehát rakott indexekkel találkozunk a számlapon, a perc és az óramutatók a könnyebb leolvashatóság érdekében három eltérő síkból állnak, a szélük letört polírozott, míg a közepük párhuzamos a számlappal és szálhúzott. Természetesen minden, előbb felsorolt elem lúmozott, tehát a pontos időt rosszabb látásviszonyok között is meg lehet majd mondani.

Revelot Hexmariner dátum
A dátumablaknál elfogyott a kraft

Az egyetlen dolog, ami mellett ismételten nem tudok elmenni az a dátumablak. Számomra sem a színe, sem pedig a formája nem illik ebbe a miliőbe. A számlapon többségben vannak a sárga és a fehér színek, ezzel szemben ez fekete tárcsát kapott, ami ugyan a szintén fekete lünettával jól harmonizál, de így is túlságosan elüt a számlap többi részétől. A formáját illetően azt gondolom sokat nem kell magyarázni, itt mintha elfelejtették volna, hogy a hexa szó mit jelent, mert négyzetes kialakítást választottak. Még egy fejlesztési lehetőség a következő szériára.

Revelot Hexmariner belső gyűrű
Ugyan nem saját ötlet, de kellett ide valami

Apropó számlap színek, a Revelot márkanév 12 óránál, míg a típus, a szerkezet fajtája és a búvárkodáshoz legfőbb adat 6 óránál olvasható fekete színnel. Utóbbi egyébként hozza a kötelezőt, vagyis 200 méterig bátran merülhetünk vele, hála többek között a menetes koronazárnak.

Az egyetlen pontja az órának, amelyen igazán látszódik a Sub-os érintettség, az a számlapot körülvevő „chapter ring” vagyis belső gyűrű, amely diszkréten kifelé dől a zafírüveg felé és a teljes palástján a gravírozott márkanév, valamint a típusnév található. Egyébként az egyértelmű inspirációtól eltekintve ez jó ötletnek bizonyult, hiszen egy elég masszív, szemre nagyságrendileg 2-2.5 mm-es dekorálatlan alkatrész lenne az egyik feltűnő pontján az órának.

Szíjdilemma

Revelot Hexmariner szíj
Neked, hogy tetszik?

Ami viszont a számlap mellett a másik showrabló, az a fémszíj. Ezzel tulajdonképpen még nem is tudom milyen viszonyban állok. Objektíven nézve ez egy jól kivitelezett darab, masszív és strapabíró szíj, gyorscserélési lehetőséggel is ellátták, emellett pedig választható hozzá szerszám nélküli állítási opció a csathoz. Kiválóan csatlakozik fizikailag és optikailag is a tokhoz. A szemek természetesen tömörek mindenhol, amik kiütős mechanizmussal csatlakoznak egymáshoz. Ennél talán a csavaros megoldás egy fokkal felhasználóbarátabb lenne, de ez teljesen szubjektív megítélés kérdése.

Revelot Hexmariner szíjvég
A minőség abszolút rendben van

A hezitálást leginkább a szíj kinézete okozza. Amennyire ez a sokszögletű dizájnirányzat az óra többi részén tetszett, úgy a szíjon ez nekem már túl soknak tűnik. Nyilvánvalóan itt koncentráltan jelentkezik a formai kivitelezés, hiszen nincsenek benne eltérő színek és textúrák, ez egy egybefüggő, rettenetesen sok éllel és letöréssel rendelkező fémszíj. Nekem ennek a megszokásához még időre lenne szükségem, de még egyszer kiemelendő, hogy a megjelenést leszámítva ez egy remek darab.

A megszokást vagy éppen megszökést segítendően feltettem pár nap erejéig az órát fekete gumiszíjra is, amellyel a szememben sokkal harmonikusabbnak tűnt az összkép. Ezzel a párosítással véleményem szerint az ideális nyári órát lehet belőle megalkotni.

Mozigépész

A legkevésbé izgalmas része az órának a benne rejlő szerkezet, ugyanis ez egy teljesen egyszerű igásló, mégpedig a Seiko NH35. Fenntarthatóság és üzemeltetés szempontjából talán az egyik legjobb. Szerintem nincsen órás a világon, aki ne látott és szervizelt volna ilyet, így ezzel sem lesz gond a jövőben. A 3 Hz-en üzemelő szerkezet nagyságrendileg 40 óra járástartalékot tud magából kicsikarni.

Revelot Hexmariner hátlap
Van is, meg nincs is
Forrás: Ten pieces of eight

A pontosságra vonatkozóan a Revelot elég szűkszavúan nyilatkozik, így valószínűleg ez esetben a gyártó által megadott -20 és +40 másodperces napi járáseltéréssel lehet kalkulálni. A nálam járt óra bőven ezen belül teljesített, a japánok egyébként is szeretnek tágabb tartományokat megadni, így ettől nem kell megijedni. Ugyan nagy izgalmat nem tartogat, de a tok hátlapja zafírüveget kapott, így működés közben is meg lehet nézni a szerkezetet, már amennyiben az ember szeme nem káprázik bele a hatszögmintákba.

Összegzés

Összességében rendkívül pozitív csalódást okozott a két hetes teszt után ez a Revelot és azt sem tartom kizártnak, hogy idén nyárra ebből a márkából fogok választani búvárt magamnak. Számomra sok tekintetben hasonlít az egész felépítés és a sztori a Zeloshoz, amely szintén kedvelt és elismert gyártó a microbrandek piacán. A nálam járt sárga Hexmariner 39-es még éppen elérhető a webshop szerint, de sok más igencsak izgalmas modellből tudtok még válogatni a Revelot oldalán.

Az árak nagyságrendileg 250 és 400 EUR között mozognak a honlapon, de ne felejtsétek el, hogy erre még rájön a hazaszállítás összes sarca. Őszintén azt gondolom, hogy ezek az árak még az összes kiegészítő költséggel együtt is nagyon kecsegtetőek, hiszen ezért cserébe egy abszolút versenyképes és egyben különleges márka termékét tudjátok a mindennapok során hordani. Engem meggyőzött és nem sokára érkezik az új Field típus is.

U.i.: amennyiben szeretnétek gyorsabban és költséghatékonyabban megoldani a Revelot vásárlást, úgy azt a micro watch market oldalán is meg tudjátok tenni, ahol már a tényleges összeget fogjátok látni.

Vissza a kezdőoldalra

Szerző

Joó Szabolcs
Joó Szabolcs
Bakancslistás tétel volt egy komoly óra beszerzése 30 éves koromra. Azóta eltelt pár év és időközben a letudandó feladatból hobbi és szerelem lett, amelynek állomásait igyekszem veletek is megosztani.

Ne maradj le a legfrissebb cikkekről, iratkozz fel heti hírlevelünkre!

Kéretlen reklámokkal nem fogunk zavarni!