Nemo nyomában – Horizon NemoOlvasási idő ~ 5 perc

Horizon borító

A Jules Verne-tematikát folytatva a Horizon Watches egy harmadik búvárórával bővíti kínálatát. Az új Nemo modelljük egy jól kinéző ketyegő, amely különleges csatzár megoldást is kapott. Ez az óra is ékes bizonyítéka annak, hogy érdemes a mikrók világában elmélyedni.

A Horizon Watches tulajdonosa és alapítója, Fred Bekher. Az ukrán származású Fred 21 évesen, 3D-s tervezési szakértelmének és tudásának birtokában belevágott a szabadúszó óratervezői karrierbe. Az első megbízatása egy szingapúri barátjától érkezett, akivel kizárólag az online térben tartották a kapcsolatot a nagy távolság miatt. Sikeres 8 évet követően Fred 20-nál is több márkának készített megközelítőleg 100 tervet és ezután fogalmazódott meg benne az ötlet, hogy elindítja saját óramárkáját. Az ukránok számára a Horizon Watches egy olyan brand, amely régi, jól ismert elemeket elevenít fel modern kiegészítésekkel.

Horizon bronz
Határozott megjelenésű óra
Forrás: Horizon

A márka legújabb modellje a Kickstarteren debütál május végén, így ha nem szeretnél róla lemaradni, érdemes követni a Nemo oldalát, ahol fel tudsz iratkozni az előrendelési listára. Egy igazán nagyszerű órával készült a gyűjtők számára a Horizon, hiszen az integrált szíjas búváróra kellemes 40 mm-es tokozást és svájci szerkezetet kapott. Emellett pedig nem kevesebb, mint 7 számlapszín közül választhatunk, amely egytől egyig karakteres és kívánatos. A teljesség igénye nélkül ezek a Pistachio (pisztácia árnyalat), a Coral (csiszolt ezüst/acél), a Golden Hour (csiszolt aranyszínű bronz), az Ocean (nem annyira kék, amire gondolnál), a Clown (egy bizonyos rajzfilm bohóchal ihlette), a Kelp (csillogó zöld) és az Abyss (fekete/barna), amely vintage hangulatot hoz a többi, friss variáció mellé.

Horizon tok
Itt majdnem minden márkajegy látható
Forrás: Horizon

Egy formatervező által irányított óramárka mindig másképp gondolkodik és cselekszik, mint egy nagy, népszerű manufaktúra. Bár a Horizon Watches fiatal mikromárka, viszont már most rendelkezik saját, formanyelvvel és stílusjegyekkel, amelyekkel a Nemo esetében is találkozunk. Az eddig megjelent három órájuk négy vizuális elem köré épül: a számok kialakítása, a markánsan kiemelkedő indexek, a beépített dátumablak és a kétrészes tokszerkezet.

Horizon számlap
Tökéletes a szimmetria így
Forrás: Horizon

A Horizon Watches a Nemo modellnek karakteres számlapot tervezett, amely tovább erősíti egyrészt a márka arculatát, másrészt a regényre való visszatekintést. A 3, 6 és 9 számjegyek jellegzetes, Gatsby-szerű art deco betűtípust kaptak, ami a kornak megfelelő, hiszen a Húszezer mérföld a tenger alatt első filmadaptációja 1916-ban készült el. Az indexek is tovább fokozzák a mélység illúzióját és szinte leugranak a számlapról a 0,6 mm magas kialakításnak köszönhetően. Itt talán nem túlzás azt mondani, hogy a rakott, mint kifejezés nem írja le pontosan a kialakítást, elég csak a képeket megnézni. Természetesen az indexek és a már említett órajelölők is lumineszcens anyaggal töltöttek, így a sötétben sem kell szégyenkeznie az órának. Ja, és ebbe beletartozik a dátumablak, és a teljes, 120 klikkes zafír lünetta is!

Horizon csat
Kevés ilyen megoldás van egyelőre
Forrás: Horizon

Horizon Watches úgy döntött, hogy pillangócsatos megoldást választ az integrált szíjas kialakítású Nemo-hoz. Igen, egy búvárórához nem feltétlenül ez a legjobb választás hiszen kevésbé lehet jól beállítani, nincsen mikroállítás és búvárhosszabbító sem. A „Fogd meg a söröm” elvet követve a Horizon erre válaszul házon belül tervezett egy pillangócsatot, saját fejlesztésű mikrobeállító mechanizmussal, amelyet „MicroSliders”-nek neveztek el. Koncepcióját tekintve egyszerűnek tűnik, a szíj mindkét oldalának végén egy további láncszem található, amely fél vagy teljes hosszban állítható egy rugós megoldásnak köszönhetően. Ez akár napközben is elvégezhető szerszám nélkül, a további kényelmes viselet érdekében. Hasonlót már láthattunk a Christopher Ward Twelve esetében, azonban a két óra teljesen más árkategóriában mozog.

Horizon gumi
Igazi nyári óra a gumival
Forrás: Horizon

A teljes egészében szálcsiszolt integrált szíj 22 mm-es szélességről indul és (ugyan konkrét gyártói infót nem találtunk a cikk írásának pillanatában) a képek alapján erősen szűkül a csatzár felé. Az óra méretei tehát összességében a kis és közepes méretű csuklóval megáldott órakedvelők számára is kedvezőek. Amennyiben a nyári időszakban a fémszíj kényelmetlenné válna, az alapáras Horizon FKM gumi vagy az opcionális bőrszíj közül választhatunk.

A Horizon Watches a mikrobrandek között népszerű és elterjedt Seiko NH35 helyett Sellita SW200-1A szerkezetet választotta a Nemo számára. Az SW-200-1A az SW200 továbbfejlesztett változata, amely minimálisan megnövelt járástartalékkal rendelkezik (41 óra). Emellett továbbfejlesztett ütéscsillapító rendszerrel rendelkezik a nagyobb tartósság, és a külső behatásokkal szembeni védelem érdekében. Apropó külső behatás, az óra 200 méteres mélységig vízálló, ezért bátran merülhetünk benne akár a nyaralásunk során.

A Horizon Watches 2024. május 25-én (szombaton) indítja el a Nemo kampányát a Kickstarteren. Mind a hét számlapváltozat elérhető lesz az esemény során. A Horizon Nemo árazása 700 USD-ről indul.

Személyes vélemény

Horizon pisztácia
Ezt bármikor elhordanám
Forrás: Horizon

A pisztáciás változat a kedvencem és nagyon erősen gondolkodom rajta, hogy vegyek egyet a kollekcióba. Ahogyan a bevezetőben is írtam, ez egy újabb tökéletes példa arra, hogy miért szeretem ennyire a mikrók világát, hiszen rendkívül ízléses, karakteres és ötletes órákat lehet találni rendkívül jó ár-érték aránnyal. Ugyan a Horizont eddig nem ismertem, de megnézve az eddigi modelljeiket érdemes őket a jövőben figyelni, mert biztos vagyok benne, hogy lesznek még érdekes óráik. Így képek és specifikációk alapján nehezen tudok egyelőre belekötni ebbe a csomagba, talán az egyetlen az ár, amelyhez ha nekünk még hozzáadódik a VÁM és ÁFA költsége, akkor már nagyon kinyílik a lehetőségek tárháza.

Forrás: the balance COQ, Horizon

Vissza a kezdőoldalra

Szerző

Joó Szabolcs
Joó Szabolcs
Bakancslistás tétel volt egy komoly óra beszerzése 30 éves koromra. Azóta eltelt pár év és időközben a letudandó feladatból hobbi és szerelem lett, amelynek állomásait igyekszem veletek is megosztani.

Ne maradj le a legfrissebb cikkekről, iratkozz fel heti hírlevelünkre!

Kéretlen reklámokkal nem fogunk zavarni!