Titán búvár magyar háttérrel – Solen Titan ForgeOlvasási idő ~ 4 perc

Solen borító

Igencsak felkaptam a fejemet, amikor a szeptemberi nemzetközi órabörzén bemutatkozott új, Solen márkáról kiderült, hogy magyar bejegyzésű. Ezért még inkább kíváncsivá tett a titán búvárórájuk.

Ne érezd magad kellemetlenül, ha még nem hallottál erről a márkáról, hiszen a tinta is alig száradt még meg a cégbejegyzési dokumentumokon. Koszta Miklós és Lády László áll a Solen Watch mögött, akik szenvedélyesen szeretik az órákat és egy teljesen vad ötlettől vezérelve megvalósították azt, amit előtte álmodni sem mertek volna. A cél az volt, hogy egy „Swiss Made”, jó minőségű, és ár/érték arányban korrekt ajánlatot tudjanak kínálni az egyébként rendkívül sűrű microbrandek piacán.

Solen kínálat
Jelenlegi kínálat
Forrás: Solen Watch

A Solen Watch jelenlegi kínálata 3 modellcsaládból áll, a Noble, a Regal és a Titan Forge közül válogathatunk, amelyek közül az utóbbiból járt nálam két példány egy gyors mustrán. Amennyiben most az a kép ugrott be neked, hogy a két alapító, otthon a garázsában esztergálja, polírozza a tokot és szabályozza a szerkezeteket, akkor rossz nyomon haladsz, hiszen ezeket az órákat a Chrono AG készíti. Az ismert és elismert, svájci székhelyű cég 1981 óta kínál kisebb vállalatoknak lehetőséget egyedi logóval ellátott órák gyártatására, talán a legismertebb ezek közül a Swiss Military.

Solen Titan
Titan Forge modellcsalád
Forrás: Titan Forge

Kanyarodjunk vissza az órákhoz, mit is kapsz a Solentől 1100 EUR-ért cserébe? Egy teljes egészében titántokos és szíjas, 42 mm átmérőjű búvárórát kerámia lünettabetéttel és ajándék gumiszíjjal, amely minden esetben a számlap színével harmonizál. Svájci gyártású óráról lévén szó, a fémek alatt többségében Sellita SW-200, illetve Ronda R150 werk található. A fekete változat kapja minden esetben a Ronda szerkezeteket, míg a többi színvariáns az SW-200-at, azonban tapasztalatom alapján lényegi különbség nincs a két ketyegő között.

Miután a nálam járt sárga, illetve fekete számlapos órákat visszaadtam, egy hosszú, 2 órás út állt előttem, amely során volt időm gondolkodni és tiszta fejjel leszűrni a valódi tapasztalatokat az eltelt egy hétről.

Solen oldal
Jelölt a korona is

Habár számomra hozzáadott értéke nincsen a titán anyaghasználatának, azt mindenképpen ki kell emelni, hogy ilyen árkategóriában nem gyakori, főleg a szíjat illetően is. Azt gondolom, hogy akinek számít a súly és a pehelykönnyű viselési érzet, annak ez mindenképpen döntő tényező lesz vásárlás előtt. Amellett viszont nem tudok elmenni, hogy a tok kialakítása éles élekkel tagolt, amelyek egy hosszabb nap után már kényelmetlenné tették az óra viselését.

Solen csukló
Kőkemény a szíj és éles a tok széle

Sajnos ebbe a sorba érkezett meg az extra gumiszíj is, amely rettentő kemény és merev, ezáltal nem csak a fel- és levétel, de a mindennapos kézen hordás során sem győzött meg. A fémszíj viszont hozza a kötelezőt, mivel valóban könnyű, jól beállítható, gyors cserélési lehetőséggel is ellátták és a titános csörgés-zörgés sem zavaró.

Solen számlap
Kifejezetten nyári színek közül lehet válogatni

A számlapok, főleg a színesek jó árnyalatúak, a mutatók és indexek sem a megszokott nyalóka-mercimutató-kard kialakításúak, számomra a 6 óránál lévő három soros felirat betűmérete túlzó, egyel kisebbel optikailag arányosabbnak érezném a megjelenését.

Solen hátul
Van egy kevés befejezetlenség érzése

Megfordítva viszont, a pőre, teljesen dekorálatlan szerkezet néz velünk szembe, amit nem is tudok hova tenni. Remélem a következő frissítésnél tömör hátlapot fog kapni az óra, mert így inkább elvesz, mintsem hozzátesz az élményhez.

A szerkezetek szintén hozzák a kötelezőt, 10 másodpercen belüli pontosságot mértem mindkét óra esetében, ez egy nem COSC-os ketyegő esetében teljesen rendben van.

Solen doboz
A csomagolás nem túl kreatív

A körítés sem ad plusz fílinget, mivel egy jelöletlen, fekete műbőr dobozban érkezik a kiválasztott óra a Chrono AG, illetve a Solen Watch-os garanciakártyákkal együtt. Tudom, ez sokak számára nem jelent értéknövelő tényezőt, viszont egy több, mint 400 000 Ft-os óra esetében személy szerint többet várnék. Főleg manapság, amikor ebben az árkategóriában számos látványos és igen meggyőző példát lehet felsorolni a csomaggal kapcsolatban, nézzétek csak meg a Venezianicot vagy éppen az egyik személyes kedvencemet, a Christopher Wardot.

Nos, akkor tulajdonképpen mi a verdikt? Szerkesztőtársaimnak úgy fogalmaztam meg, hogy ebben az ársávban rettentő széles a kínálat és szinte már nincs is új a nap alatt. Azt gondolom, hogy a Solen Watch weboldalán feltüntetett 1100 EUR címke elsőre ambíciózusnak tűnik, viszont az árazás mérséklésével vagy a cikkben leírt tényezők jelentős javításával sikeres lehet a jövőben a Titan Forge modell.

A tesztre felajánlott órákat ezúton is köszönjük a Solen Watch-nak.

További források: Solen Watch

Vissza a kezdőoldalra

Szerző

Joó Szabolcs
Joó Szabolcs
Bakancslistás tétel volt egy komoly óra beszerzése 30 éves koromra. Azóta eltelt pár év és időközben a letudandó feladatból hobbi és szerelem lett, amelynek állomásait igyekszem veletek is megosztani.

Ne maradj le a legfrissebb cikkekről, iratkozz fel heti hírlevelünkre!

Kéretlen reklámokkal nem fogunk zavarni!